دیروز ۹ دی که سالگرد یک راهپیمایی حکومتی بر ضد اعتراضات ۸۸ بود،‌ بازم با سازماندهی مراسم گرفتند. تلوزیون هم ۲۴ ساعته علیه فتنه گران اون سال (به قول خودش) و شخص حرف میزد که هنوز توی حصره و نقل قولی از رهبری در جلسه خصوصی منتشر کرد که میگه میخواستم متنبه بشه اما نشد!

یعنی با اینکه همین آبان ماه یک عده دوباره بخاطر بنزین بیرون ریختن و فاصله ی مردم و حکومت هی داره بیشتر میشه،‌آقایون به هیچ جاشون نیست و انگار نه انگار که به جز بسیجی ها و حزب اللهی ها، مردم دیگه ای هم وجود دارند!

این راهپیمایی ها و این جوسازی تلوزیون، فقط خشم مردم رو بیشتر میکنه. من نمی فهمم این چه مدل حکومتداری و چه روشی هست که اینا در پیش گرفتن؟ اگه با ۹ دی ۸۸، فتنه تموم شد و‌دیگه کسی اعتراضی نداره، پس این اتفاقات اخیر چیه؟ این همه فریب خورده ی دشمن و فتنه گر داریم؟ 

یعنی با توجه به اعتراضات دی ۹۶ که به نفع رضا شاه شعار میدادن، یا اعتراضات امسال که دیگه فقط آتیش میزدند، اینا هنوز متوجه نشدند که اعتراضات ۸۸ جزو نجیب ترین و آروم ترین اعتراضات ممکن بود که هیچ خارجی پشتش نبود؟ الان که می بینن رسانه های ترامپ به هم فحش میدن، حکومت هنوز نفهمیده که با آمریکا نیست؟ هنوز داره میگه در عاشورای ۸۸ یک عده به امام حسین توهین کردند!!! یعنی واقعا شعار «یاحسین میرحسین» کجا و الان که ملت به حسینیه حمله میکنن و قرآن آتیش میزنن کجا؟!

من نمیدونم چرا رهبری انقدر از میرحسین کینه داره که با اینکه دیگه پیر شده و بیماری قلبی داره، میخواد اینها توی حصر بمیرن؟! 

اون موقع، پایین شهری ها و طبقات فرودست جامعه،‌ حرفهای تلوزیون رو در مورد فتنه گر بودن معترضین ۸۸ باور میکردند. اما الان که به خود اون پایین شهری هم میگن فتنه گر، آیا دیگه کسی هست که حرفهای اینارو بپذیره؟

حاصل رفتار و دیدگاه امنیتی رهبر، همین تند شدن فضا و‌ میدون گرفتن مجاهدین خلق تروریست و سلطنت طلب های حامی ترامپ هست. من یادمه که اون موقع ها توی همین وبلاگم «فتنه ۹۸» رو پیش بینی کردم و گفتم که این بار دیگه فقط نخبگان و طبقه متوسط نمیان توی خیابون،‌بلکه فرودستان هم میان.‌ گفتم یه روزی شخص رهبری دست به دامن و‌ میشه که بیان لیدری اعتراضات رو به عهده بگیرن، که اون موقع دیگه خیلی دیر شده. منتها هنوز اون زمانی که دو طبقه جامعه به هم بپیوندند فرا نرسیده. اون موقع و هم در زندان خانگی فوت میکنن و علی می مونه و حوضش!

.

پ.ن: مستند گذاشته که نماینده میگه: «من قبول دارم که هر چقدر دیگه هم صندوق ها رو‌ بشمرید، تغییری در رای ایجاد نمیشه.» خب این که یعنی اصل انتخابات اون زمان زیر سواله و خیلی جاها صندوق ها از قبل پر شده بوده. این کجاش نشون میده که خودشون هم پذیرفتند که تقلب نشده؟ 

اصلا برای حکومت ما، مردمی که انتقاد داشته باشن یا از وضعیت کشور ناراضی باشن،‌وجود خارجی ندارند! هیچ جوره حاضر نیست کمترین اهمیتی به نقد بده و میگه این روشی که من اجرا میکنم درسته‌ همه باید اطاعت کنن وگرنه وصل به دشمن و فتنه گر هستند! 

,اعتراضات ,فتنه ,میگه ,الان ,حکومت ,پایین شهری منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان برکه آبی پخش آنلاین سرامیک و کاشی فری پلاگین|مرجع تخصصی آموزش و ترفند | دانلود نرم افزار | پلاگین | بازی و... تولید و پخش برند MOHER مجتمع فنی حرفه ای خبرگزاری جوان زهرا نوشت